Indeks witryny Prawo Dotacje i szkolenia Dotacja z UP na założenie dziłalności gospodarczej?

Dotacja z UP na założenie dziłalności gospodarczej?

Pozyskiwanie środków z funduszy unijnych oraz szkolenia wspomagające naszą działalność.

Moderator: Moderatorzy

Maciej Ozdoba Obserwator e-biznesu

Witam

Czy aby wziąść dotacje z UP na załozenie dzialalności musi byc jakis minimalny okres w którym jestem zarejetrowany jako bezrobotny? czy jesli pracuje na umowie zlecenie to moge sie zarejestrowac jako bezrobotny?

Post czw sty 17, 2008 14:17
Eliza Szymaniak e-biznesmen

Na początek odpowiem Ci na 2 pytanie. Jeśli jesteś zarejestrowany jako bezrobotny, to nikt Cię na umowę zlecenie nie zatrudni, gdyż za duże składki musiałby za Ciebie płacić. Dlatego najchętniej na taką umowę zatrudnia się studentów lub emerytów, bo za nich nie trzeba wtedy ZUSu odprowadzać. Jeśli chcesz dalej na taką umowę pracować (a np. przestałeś już być studentem), to najlepiej załóż własną działalność. Są teraz wysokie dotacje z Unii, instytucjami wdrażającymi są PUPy ;) - Powiatowe Urzędy Pracy (uwielbiam ten ich skrót). Więcej info znajdziesz na stronach, do których Jakub linki podawał: http://ebiznesmeni.pl/forum/inwestycje- ... rt,10.html
"Skoro Ziemia jest okrągła, to w którąkolwiek stronę nie pójdziemy, zawsze będzie z górki" - EliS

Lublinjakiego nie znasz.
Zdjęcia Lublina

Post czw sty 17, 2008 14:36
Maciej Ozdoba Obserwator e-biznesu

dziekuje Ci Elizo za odpowiedz.

czy jesli PUP przyznał by mi taka dotacje to musze rejestrowac działalnośc jednoosobową czy moge zalozyc z kolegą społke ?

jaka jest wysokosc skladek do ZUS, podobno przez pierwsze dwa lata sa jakieś znizki?

czy aby otrzymac taka dotacje trzeba miec jakis wkład finansowy własny?

Post czw sty 17, 2008 14:40
Eliza Szymaniak e-biznesmen

Maciej Ozdoba pisze:
czy jesli PUP przyznał by mi taka dotacje to musze rejestrowac działalnośc jednoosobową czy moge zalozyc z kolegą społke ?

Chodzi o tworzenie nowych miejsc pracy, więc jeśli we dwóch w tej spółce znaleźlibyście zatrudnienie, to jak najbardziej wymogi spełniacie.

Maciej Ozdoba pisze:
czy aby otrzymac taka dotacje trzeba miec jakis wkład finansowy własny?

W województwie lubelskim nie trzeba mieć żadnego wkładu. Jak jest w pozostałych nie mam pojęcia, bo interesowalam się tylko sytuacją u mnie :)

Na resztę pytań odpowiedzi nie znam :)
"Skoro Ziemia jest okrągła, to w którąkolwiek stronę nie pójdziemy, zawsze będzie z górki" - EliS

Lublinjakiego nie znasz.
Zdjęcia Lublina

Post czw sty 17, 2008 15:59
MAXIMO Obserwator e-biznesu

Jak narazie są projekty wytycznych, które mówią, że nie trzeba wkładu własnego. Mam nadzieję, że się to utrzyma, ale niestety nie wierzę w to :)

Ale jeśli by tak było, to troszkę na tym źle wyjdę, bo w latach 2004-2006 musiałem mieć 25% wkładu własnego. Hmm chyba, że ... ale to już nie wiem :)

Post czw sty 17, 2008 16:34
Andrzej Budnik Moderator

MAXIMO pisze:
Jak narazie są projekty wytycznych, które mówią, że nie trzeba wkładu własnego. Mam nadzieję, że się to utrzyma, ale niestety nie wierzę w to :)

A gdzie można znaleźć te wytyczne? Masz może jakiś link?
Potęga tkwi w umyśle...

Obecnie w podróży dookoła świata :)

Pozycjonowanie stron

Post pt sty 18, 2008 00:01

Andrzej Budnik pisze:
MAXIMO pisze:

A gdzie można znaleźć te wytyczne? Masz może jakiś link?

Jakie województwo??? Albo co mi tam...szukaj sam, najlepiej na stronie Twojego Wojewódzkiego UP. Na bank jest tam wszystko

Post pt sty 18, 2008 02:57
Bartłomiej Dymecki e-biznesmen

Urząd pracy nie zarejestruje jako bezprobotną osobę, która ma dochody wyższe niż Y - nie pamiętam dokładnie. Jak w danym miesiącu masz niższe to może się zarejestrować. W przeciwnym razie możesz się rejestrować tylko, jako osoba poszukująca pracy, ale tutaj dotaje z UP już odpadają.

To jest w ogóle dziwne - prędzej osoby, które już coś robią chciałyby rejestrować firmy z tego, co widzę, niż bezrobotni, a urzędy mają dotacje tylko dla tych drugich.

Lepiej więc wziąść chyba dotacje ze środków ZPORR.

A co do spółki, to pamiętaj, że wiąże się z podwójnym ZUS-em z tego co mi wiadomo.
http://uxfocus.pl - UX / usability /projektowanie / analityka webowa / optymalizacja konwersji

Post sob sty 19, 2008 13:12

Po co wygadujesz głupoty skoro się na tym nie znasz, ba nawet nie masz elementarnych wiadomości.
Od kiedy można coś dostać jeszcze z ZPORR? To już historia, teraz sa inne programy, o zupełnie innych nazwach i wytycznych.

Użytkownik dostaje upomnienie od administratora

Post sob sty 19, 2008 14:23
Bartłomiej Dymecki e-biznesmen

MAXIMO pisze:
Po co wygadujesz głupoty skoro się na tym nie znasz, ba nawet nie masz elementarnych wiadomości.
Od kiedy można coś dostać jeszcze z ZPORR? To już historia, teraz sa inne programy, o zupełnie innych nazwach i wytycznych.

Jeżeli programy mają teraz inne nazwy, to lepiej z Twojej strony byłoby je podać. Na tym forum preferujemy kulturalną dyskusję.

Nie mniej zmiana nazwy programów nie oznacza, że nie można otrzymać pieniędzy na start dział. gosp.
http://uxfocus.pl - UX / usability /projektowanie / analityka webowa / optymalizacja konwersji

Następna

Wróć do Dotacje i szkolenia