Indeks witryny Inne Webdesign Jakie majątkowe prawa autorskie przenieść na klienta?

Jakie majątkowe prawa autorskie przenieść na klienta?

Pomoc przy projektowaniu stron.

Moderator: Moderatorzy

Witam,
założyłem firmę tworzącą strony WWW i ściągnąłem sobie wzór umowy stąd:
http://e-inkubator.biz/doc/uwsi.doc

To będzie moja pierwsza umowa jaką sporządzam.

i teraz mój klient stwierdził, że nie podoba mu się że dostaje tylko takie prawa:
1.Zamawiający nabywa majątkowe prawa autorskie do serwisu internetowego w zakresie:
1)utrwalania techniką cyfrową oraz
2)publicznego udostępniania kodu wynikowego (pola eksploatacji).

i chce żeby to wyglądało tak:
1.Zamawiający nabywa wszelkie majątkowe prawa autorskie do serwisu internetowego.

Czy jeżeli zgodzę się na takie coś to czy nie stracę praw do ew. ponownego wykorzystania:
-plików CSS
-struktury dokumentu
-układu strony

Jeżeli nabywa wszelkie prawa to znaczy że musiałbym dać mu też dostęp do serwera FTP?

Jak ewentualnie zastąpić to przekazanie praw autorkskich?

Post sob wrz 26, 2009 15:50
Dawid Kowalski Obserwator e-biznesu

Moim zdaniem prawa jakie chcesz umieścić w umowie są właściwe, przez jakiś czas pracowałem jako przedstawiciel handlowy w firmie oferującej strony internetowe i nie słyszałem, żeby ktokolwiek sprzedawał wszystkie prawa (m.in do kodu strony) w momencie gdy były takie sytuacje to albo tłumaczyło się, że ma prawo reklamować tą stronę, modyfikować przez CMS, drukować fragmenty, rozpowszechniać, odsprzedać serwis itd albo w ekstremalnych przypadkach proponowało się zakup źródeł po cenach, których nikt przy zdrowych zmysłach nie był w stanie zaakceptować oraz drugą wersje zakupu "normalnych" praw.

Post sob lis 28, 2009 22:49
BartłomiejJ Obserwator e-biznesu

Kwestia zapisów w umowie - wszak można swobodnie opisac, że kod systemu CMS, nie stanowi przedmiotu umowy i jest udostępniany na zasadzie jednorazowej licencji.

Pozdrowienia
Bartłomiej Juszczyk

trochę inna Agencja Interaktywna
Hosting, domeny dla biznesu

Wróć do Webdesign